sobota, 19 lutego 2011

drzwi zewnętrzne

Chcieliśmy, żeby były drewniane, w wiejskim stylu, nieco rustykalne. Dzisiaj zrobiliśmy sobie z Marcinem projekt (jak zwykle domowej roboty, w excel'u). Oczywiście wersja poniżej (ostateczna) nie była pierwszą ani jedną jedyną. Drogą konsensusu, udało się uzyskać model jak poniżej. Nazwijmy go COTTAGE. Jesteśmy z niego dumni, bo to nasz pierwszy autorski projekt, w dodatku nie polała się krew przy jego wykonywaniu.
Drzwi będą z mahoniu, od zewnętrznej strony w kolorze ciemno turkusowym, od wewnątrz będą białe. Panel będzie wykonany z podłużnych desek, na dole drzwi umieszczona będzie borta, obłożona stalą nierdzewną scotch brite. Klamka w kolorze starej czerni i kołatka (jak poniżej), dopełnią całości.
Dosyć opisu, oto one:
niedziela, 13 lutego 2011

srebrzenie

Malowałam dziś (korzystając z nieobecności M.) ramki na srebrno. Wyszły całkiem fajnie. A poniżej próbka tego, jak będzie wyglądał wystrój w naszym domu. To zdjęcie zrobiłam dzisiaj w mieszkaniu - sypialni, którą w czerwcu przemalowałam z czerwonej, na białą. Od kilku już lat zbieram i dostaję :) cynowe i cynopodobne cudeńka, a próbka na komodzie z Jyska, która ze zwykłej drewnianej, przerodziła się w szykowną shabby chic. Zastosowałam mocne postarzenia, zmieniłam gałki na srebrne, a efekt... Przyznam nieskromnie, że jestem więcej niż zadowolona.

Zdjęcie na zdjęciu, to nasze wspólne, ślubne. Jedno z najładniejszych, tak jak ta PIOSENKA.


Miłej niedzieli!

Popularne posty