sobota, 7 maja 2011

kocioł

Odebrałam zamówiony przez allegro kocioł żeliwny. Jest piękniejszy niż na zdjęciach, co dopiero będzie po piaskowaniu! Na początku nie chciałam tego robić, ale jednak to zrobimy. Znalazłam jeszcze dwie sygnatury, pierwsza to HH no 28 O.S., druga to chyba herb z koroną i lwem który trzyma coś w rodzaju wygiętego toporu, trzeci to numerek 144. Będę szukać, może dowiem się czegoś więcej o naszym kotle.

2 komentarze :

  1. Witam mam kubek około 1,5 może 2 litry z tymi samymi inicjałami i godłem. Numer 2. Zastanawiam się nad historią tych rzeczy. może ma pani jakąś większa wiedzę na ten temat. proszę o odpowiedź. pozdrawiam Sławek. Oto mój mail - slawek.durzynski@wp.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Znalazłem taką wskazówkę: Herb Norwegii pochodzi z XIII wieku i jest uznawany za jeden z najstarszych symboli państwowych na Starym Kontynencie. Pojawiający się w nim motyw został zaczerpnięty z herbu królewskiej rodziny. Herb Norwegii przedstawia wspięgo, złotego lew w koronie, trzymającego srebrny topór. Tuż nad tarczą herbu pojawia się królewska korona. Ostatnie poprawki do herbu wprowadzono na początku lat dziewięćdziesiątych.
    Pozdrawiam Sławek

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za wiadomość. Postaramy odpowiedzieć na nią tak szybko, jak będzie to możliwe. Ola i Marcin

Popularne posty