KITCHEN TILES

Uff...
Na temat poszukiwań płytek do kuchni, mogłabym napisać małą powieść. Miesiące poszukiwań, zastanawiania się, porównywania próbek, koszmarów cenowych (250 zł za m2??!!). Moimi typami były płytki włoskie, w przedziwnych formatach, piękne i drogie. Potem postawiłam na hiszpańskie, Metro, z nieco obciętymi brzegami (ale mniejszymi od Mugata), których i tak bym nie lubiła, ale cena tych płytek była korzystniejsza. W końcu trafiłam gdzieś na płytki basenowe Rako, idealnie płaskie a o takie mi chodziło. Udało mi się dostać próbkę, ale niestety brak błyszczącego wykończenia w ostateczności zdyskwalifikował te płytki.
Natrafiłam też na Villeroy&Boch, Rechteck, ale ponieważ są dostępne tylko w sprzedaży wysyłkowej nie umiałam próbki dostać a bałam się, że będą za krzywe, bo nie są rektyfikowane...
Suma sumarum,  jeszcze przed wczoraj myślałam, że to Rechteck będzie moim ostatecznym zwycięzcą, aż tu, w Castoramie natrafiłam przypadkiem na płytki-cegiełki, białe, za 54zł m2, tyle że w formacie nie 10x20, a 10x30. Zgryz był niewielki, bo kiedy zobaczyłam cenę, nie zastanawiałam się długo. Płytki są równe, dość grube, a kiedy ułożyłam je na podłodze w "cegiełkę" okazało się, że to był dobry zakup. Dzięki temu, że są długie i wąskie rozszerzą wizualnie naszą kiszkowatą kuchnię, która przy cegiełkach 10x20 byłaby mniejsza. Myślę, że będzie dobrze, a dla porównania zrobiłam schemat obu formatów. Od dziś wolę ten pierwszy! :)

Jak tylko płytki pojawią się na ścianach, obiecuję pokazać, jak wyszło!

Komentarze

 1. Witaj. :)
  Czy orientujesz się może czy te cegiełki są też w innych kolorach, oprócz bieli?
  Pozdrawiam i lecę przeglądać dalej, bo spodobało mi się u Ciebie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Są, w wielu i bardzo ładnych. Szarości, pieczarki, zielenie. Na tle innych są po prostu cudne i takie mało "polskie".

  OdpowiedzUsuń
 3. mozesz podac producenta i model tych plytek z casto?

  OdpowiedzUsuń
 4. http://www.castorama.pl/katalog-produktow/lazienka/glazura-i-terakota/glazura-10-x-30-cm-bialy-0-81-m2.html

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty